Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448

Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Aluminiowe czy drewniane?

ciemne drewniane drzwi wejściowe

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych jest niezwykle ważnym elementem podczas budowy lub remontu domu. Drzwi wejściowe pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną, wpływając na ogólny wygląd elewacji. Wśród dostępnych materiałów na rynku dwoma najpopularniejszymi są aluminium i drewno. Oba mają swoje zalety i wady, dlatego warto je dokładnie przeanalizować, aby dokonać właściwego wyboru.

Właściwości drzwi zewnętrznych aluminiowych

Drzwi aluminiowe zdobywają coraz większą popularność, głównie ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim są one bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wykonane z wysokiej jakości aluminium posiadają specjalną powłokę ochronną, która zapobiega korozji. Dzięki temu mogą służyć przez wiele lat bez konieczności przeprowadzenia drogich napraw czy konserwacji.

Kolejnym atutem drzwi aluminiowych jest ich niska waga, która sprawia, że są one łatwiejsze w transporcie i montażu. Producenci tych drzwi zewnętrznych, np. z Sanoka, oferują szeroką gamę kolorów oraz wzorów, co pozwala dopasować je do każdego stylu architektonicznego. Drzwi te charakteryzują się również wysokim poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej, co przekłada się na komfort mieszkania.

Właściwości drzwi zewnętrznych drewnianych

Drzwi drewniane są klasycznym wyborem wejść do domów jednorodzinnych, które mają wiele zalet. Przede wszystkim drewno jest naturalnym materiałem, które doskonale komponuje się z elewacją wykonaną z cegły, kamienia czy tynku. Dzięki swojej strukturze drewno posiada unikalne właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękoszczelne, które zapewniają odpowiedni komfort mieszkańcom.

Warto jednak pamiętać, że drzwi drewniane wymagają regularnego konserwowania. Drewno jest podatne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV, co może prowadzić do powstawania pęknięć czy odbarwień. Aby utrzymać ich estetyczny wygląd oraz właściwości użytkowe, konieczne jest okresowe malowanie lub impregnacja.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.