Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448

Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Jaką bramę wybrać do garażu dwustanowiskowego?

garaż

Posiadanie samochodów stało się dzisiaj standardem. Właśnie – samochodów, a nie samochodu! Coraz więcej rodzin decyduje się na korzystanie z co najmniej dwóch pojazdów, o które przecież trzeba odpowiednio zadbać. Doskonale sprawdzają się w tej sytuacji garaże dwustanowiskowe. Pozostaje jednak pytanie: jaką bramę wybrać do garażu na dwa samochody?

Co sprawdzi się lepiej – jedna brama podwójna czy dwie pojedyncze?

Zarówno w zakładach w Krośnie, jak i innych lokalizacjach znaleźć można nie tylko bramy garażowe pojedyncze, ale także podwójne. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, na które należy zwrócić uwagę w czasie podejmowania decyzji o zakupie.

  • Dwie bramy pojedyncze

Dwie bramy pojedyncze szybko się otwierają, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu. Mogą być uruchamiane niezależnie od siebie, co wydłuża czas ich eksploatacji. Wymagają napędu o mniejszej niż brama podwójna sile. Co więcej, w przypadku awarii jednego ze skrzydeł, można swobodnie korzystać z drugiego. Montaż dwóch mniejszych bram ogranicza także starty ciepła, które mogłoby uciekać podczas otwierania dużego skrzydła bramy podwójnej.

  • Jedna brama podwójna

Garaż dwustanowiskowy z jedną bramą to przede wszystkim duża oszczędność. Zakup jednego napędu i pojedynczy montaż generują zdecydowanie mniejsze koszty. Łatwiej jest także manewrować pojazdem w większym otworze garażowym. Niestety, montaż dużej bramy to także większe starty ciepła przy jej każdorazowym otwieraniu oraz wolniejsze działanie.

Podsumowując, nie ma jednego idealnego rozwiązania, które sprawdziłoby się w każdym przypadku. Zastanawiając się, jaką bramę do garażu dwustanowiskowego wybrać, należy określić przede wszystkim, czy pojazdy będą używane w tym samym czy różnym czasie oraz ustalić wysokość dostępnego budżetu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.