Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448

Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Jak ocieplić bramę garażową?

garażowa brama

Dobrze ocieplona brama garażowa to same korzyści – niezależnie od tego, czy mowa tutaj o garażu wolnostojącym czy przydomowym. Odpowiednia izolacja pozwala zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz odciążyć środowisko naturalne. Pytaniem pozostaje jednak: jak ocieplić bramę garażową?

Jakiego materiału dociepleniowego do bramy użyć?

Zarówno w zakładach stolarskich w Krośnie, jak i innych miejscowościach dostępne są fabrycznie ocieplone bramy garażowe. Jednak, gdy w garażu została już zamontowana brama bez ocieplenia, tańszym od wymiany rozwiązaniem okazuje się samodzielne zamontowanie izolacji. Można wykonać ją za pomocą kilku różnych materiałów. Pierwszym z nich (i prawdopodobnie najpopularniejszym) jest styropian. Jego niewątpliwą zaletą jest niewielka waga, która nie obciąża niepotrzebnie mechanizmu bramy. Innymi artykułami dociepleniowymi są folie i maty termoizolacyjne oraz pianka poliuretanowa.

Na co należy zwrócić uwagę przy ocieplaniu bramy garażowej?

Sam proces ocieplania bramy garażowej będzie różnił się na pewnych etapach w zależności od wybranego materiału izolacyjnego i rodzaju bramy. Zawsze jednak pracę należy rozpocząć do precyzyjnego zmierzenia ocieplanej powierzchni. Dzięki temu można kupić tyle materiałów, ile rzeczywiście zostanie zużyte. Następnie należy oczyścić i osuszyć bramę, by warstwa dociepleniowa dokładnie do niej przylegała. W czasie montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by materiał nie kolidował z poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi bramy. Uniemożliwiałoby to jej poprawne działanie. Niezależnie od wybranego typu izolacji, warto zastanowić się także nad instalacją uszczelki zabezpieczającej krawędzie skrzydła, która skutecznie zatrzyma uciekające przez szpary ciepło.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.