Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448

Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Czym jest malowanie proszkowe?

mężczyzna podczas malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda wykończeniowa znana ze swojej trwałości i estetyki, oferująca wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami malowania. W niniejszym artykule omówimy, na czym polega malowanie proszkowe, jakie są jego główne zalety oraz jakie zastosowanie znajduje w branży ślusarskiej.

Proces malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to technika polegająca na nakładaniu suchego proszku na powierzchnię metalową, a następnie utwardzaniu go w wysokiej temperaturze. Proszek, składający się z drobno zmielonych cząsteczek pigmentów i żywic, jest nanoszony na powierzchnię za pomocą pistoletu elektrostatycznego. Dzięki temu proszek przylega równomiernie do metalowej powierzchni, tworząc jednolitą warstwę, a następnie jest poddawany procesowi polimeryzacji w piecu, gdzie nałożony proszek topi się i utwardza, tworząc trwałą i odporną na uszkodzenia powłokę.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod malowania, malowanie proszkowe nie wykorzystuje rozpuszczalników, minimalizując emisję lotnych związków organicznych (VOC) do atmosfery. Dodatkowo, nadmiar proszku, który nie przylgnie do powierzchni, może być odzyskiwany i ponownie wykorzystywany, czyniąc ten proces bardziej efektywnym i przyjaznym dla środowiska.

Zastosowanie i zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest szeroko stosowane w branży ślusarskiej, zwłaszcza przy produkcji elementów takich jak bramy, ogrodzenia, balustrady balkonowe oraz inne konstrukcje metalowe. Dzięki swojej wyjątkowej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne, powłoki proszkowe doskonale chronią metalowe powierzchnie przed korozją, zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Malowanie proszkowe naszych balustrad i ogrodzeń w Krośnie zapewnia nie tylko doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale także estetyczny wygląd, który może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

Dostępność szerokiej gamy kolorów oraz różnych wykończeń, takich jak matowe, połyskliwe czy metaliczne, pozwala na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Powłoki proszkowe są niezwykle odporne na blaknięcie i ścieranie, zachowując swój wygląd przez długie lata, nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.